Klub >> Zimní stadion

Provozovatel:
TJ Slavoj Velké Popovice

Kapacita:
Zimní stadión má celkovou kapacitu 900 míst, z toho 600 k sezení.

Veřejné bruslení:
Vstupné - děti do 15 let a důchodci – 50,- Kč, dospělí – 80,- Kč
Rozpis veřejného bruslení najdete zde

Pronájem ledové plochy:
tel: p. Jaroslav Chochola  +420 603 897 510

Historie:
Počátky velkopopovického hokeje sahají až do roku 1929, kde se hrálo na rybníku Pokutník. Od roku 1931 se hrálo na Kovářském rybníku. Prostředí nebylo dostatečné a proto se hledalo nové místo pro hokejové hřiště. S prací na výstavbě nového hokejového hřiště se začalo 14.11.1960 na polích za pivovarem. První zápas se uskutečnil 4.2.1962. V roce 1968 byl škvárový povrch nahrazen betonovým. První umělý led z chladícího zařízení pivovaru byl vytvořen 16.3.1972 a dán do zkušebního provozu 25.10.1972. V roce 1972 byl celkový stav členů TJ Slavoj 252 sdružovaný do oddílu kopané, ledního hokeje, kuželek, základní tělesné výchovy a oddílu turistiky. V roce 1981 byly zahájeny práce na zastřešení zimního stadionu, do této doby se hrálo na otevřeném stadionu. Opláštění a izolace byla dokončena v roce 1982. Zastřešení a rekonstrukce trvala do roku 1986. Od této doby zimní stadion neprošel zásadní rekonstrukcí většího rozsahu. Byly rekonstruovány pouze dílčí části stadionu pro zachování provozuschopnosti. Od počátku existence zimního stadionu do roku 1990 byl TJ Slavoj členem ČSTV. Od roku 1990 je samostatným právním subjektem – neziskovou organizací a členem ČSTV Praha – východ. Cílem TJ Slavoj je v rámci svých možností vytvářet kvalitní podmínky pro sportování mládeže i dospělých sportovců a občanům regionu poskytovat kvalitní sportovní zážitky při sledování sportovních utkání mužstev. V současné době se aktivity TJ Slavoj zaměřují na lední hokej, kdy hokejový klub provozuje tři mužstva přípravek, čtyři mužstva žáků, dorost, juniory, seniory A a B a starou gardu. Všem těmto hráčům se věnují plně kvalifikovaní vedoucí a trenéři s platnou trenérskou licencí, kteří tuto činnost vykonávají zcela zdarma ve svém volném čase. Velké Popovice jsou nejmenší obcí v republice, kde se hraje celostátní Liga juniorů ČR , od sezóny 2005-2006 i nejvyšší soutěž žáků - Žákovská liga ČR a A mužstvo hraje na předních místech středočeské krajské ligy. BYLI BYCHOM RÁDI, KDYBY JSTE SE K NÁM PŘIŠLI PODÍVAT A POPŘÍPADĚ ROZŠÍŘILI NAŠE HOKEJOVÉ ŘADY.